Dobry dom z ogrodem

Fotel ergonomiczny

Sprzęt lub urządzenie ergonomiczne to takie, którego użytkowanie wiąże się z jak najmniejszym obciążeniem biologicznym organizmu człowieka. Ergonomia stanowisk pracy to szeroka tematyka, która znalazła swoje odbicie w przepisach prawa pracy. Również fotele biurowe, które użytkowane są praktycznie w każdej firmie muszą spełniać ostre wymagania, po to by zostały uznane za ergonomiczne.

Fotele ergonomiczne musza być fotelami obrotowymi na pięcioramiennej podporze, która zapewnia wystarczająca stabilność. Fotel musi być na kółkach jezdnych, co w połączeniu z funkcją obrotu poprawia wygodę użytkowania i zapobiega przyjmowaniu nienaturalnych pozycji ciała w czasie pracy. To ważne, zwłaszcza przy dużych stanowiskach biurowych, gdzie obsługuje się komputer, drukarkę, fax i inne urządzenia biurowe, a na dodatek pracuje się z klientami.

  Dlaczego warto mieć sklep internetowy?

W jaki sposób jest realizowana konieczność zminimalizowania obciążeń biologicznych w fotelu biurowym. Otóż siedzisko i oparcie musi być wyprofilowane zgodnie z kształtem poszczególnych części ciała, poprawia to rozkład nacisków elementów fotela na nogi i plecy. Eliminuje się duże jednostkowe naciski, które powodują szybsze zmęczenie i ograniczają przepływ krwi. To jednak za mało, bo użytkownicy maja różny wzrost i inną budowę ciała. Dostosowanie fotela ergonomicznego do konkretnej sylwetki realizowane jest poprzez regulacje oparcia, siedziska i podłokietników. Jeśli fotel ma te wszystkie funkcje to jest to fotel ergonomiczny (więcej – https://www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-ergonomiczne).


Categorised as: Firma

Comments are disabled on this post


Comments are closed.